Pažiūrėk ir pabandyk pats

Tokiu šūkiu galima pavadinti mūsų mokykloje vykusį praktinių-teorinių seminarų ciklą Vakarų regiono ir Klaipėdos miesto mokytojams. Pagal suplanuotas Erasmus+ KA1 projekto „Inovatyvus ir atviras mokytojas – sparnai mokinio sėkmei“ ir Erasmus+ KA2 projekto „Clil, My Open Window on the World Around Me” veiklas, seminarai vyko 2017 m. vasario 7-9 d.

Pirmosios iššūkį priėmė matematikos mokytojos. Jos vasario 7 dieną pakvietė kolegas iš kitų mokyklų į seminarą „Inovatyvių metodų taikymas matematikos pamokose“. Jo metu mokytojai stebėjo tris pamokas. Mokytoja metodininkė Jolanta Andrijauskienė vedė pamoką CLIL metodu, naudodama šiuolaikines technologijas. Vyresniosios mokytojos Jolantos Jakštienės vadovaujami mokiniai, naudodami planšetinius kompiuterius, atliko užduotis on-line. Vyresniosios mokytojos Vidos Jablonskienės organizuotoje pamokoje mokiniai kūrybiškai naudojosi interneto ištekliais: vaizdo medžiaga, internetinių svetainių parengtais testais ir t.t.

Vasario 8 d. estafetę perėmė anglų kalbos mokytojos. Jos savo seminaro metu taip pat pravedė tris atviras pamokas. Vyresnioji anglų kalbos mokytoja Inga Šimonytė savo pamokoje „Šerlokas Holmsas“ praktiškai parodė iPad programėlių panaudojimo galimybes taikydama Erasmus + KA1 kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Tap-Swipe-Pinch into English“ įgytus gebėjimus. Vyresnioji anglų kalbos mokytoja Kristina Rasiukienė, kuri dalyvavo Erasmus + KA1 kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Methodology Revisited, Revitalised & Reenergised”, savo pamokoje „Būtojo laiko veiksmažodžių formų mokymasis“ praktiškai parodė aktyvių metodų panaudojimo galimybes. O pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Dičbanienė savo pamokoje apie dinozaurus taikė CLIL metodą ir pristatė Erasmus+KA2 projektą „Clil, My Open Window On The World Around Me“.

Vasario 9 d. seminare pradinių klasių mokytojos sulaukė viešnių iš Vydmantų gimnazijos, Švėkšnos ,,Saulės‘‘ gimnazijos, Klaipėdos ,,Versmės‘‘ progimnazijos ir ,,Saulutės‘‘ mokyklos-darželio. Šioms mokytojoms pasiūlė stebėti keturias pradinių klasių pamokas: pasaulio pažinimo ir anglų k. 3 c kl. „Kas yra Lietuvos kaimynai“, mokytoja Sadutė Drungilienė; dailės ir technologijų su anglų k. 4 b kl. „Dovanoju tau…“, mokytoja Aurelija Plesevičienė; pasaulio pažinimo 3 b kl. „Ko galima rasti Lietuvos žemės gelmėse“ (su IKT), mokytoja Virgina Budinavičienė; matematikos 4 c kl. „Judėjimo uždaviniai“ (su IKT), mokytoja Edita Gužauskienė. Šios mokytojos savo pamokose  praktiškai parodė IKT (planšetinių kompiuterių ir kt.) ir CLIL metodų panaudojimo galimybes.

Po pamokų vyko refleksija ir pasidalinimas gerąja patirtimi kaip tikslingai taikomi aktyvieji metodai pažadina vaikų smalsumą ir pažinimo džiaugsmą, motyvuoja mokinius. Seminarų metu mokytojos pristatė Erasmus+ KA1 projeką „Inovatyvus ir atviras mokytojas – sparnai mokinio sėkmei“, pasidalino kvalifikacijos tobulinimo kursuose įgyta patirtimi bei metodine medžiaga, taip pat ir Erasmus+ KA2 projektą „Cli, My Open Window on the World Around Me!” pristatė projekto internetinį puslapį, parodė atliktas veiklas, įkvėpė  ir padrąsino kolegas savo pamokose naudoti naujoves, šiuolaikines technologijas, aktyvius metodus ir drąsiai rašyti Erasmus + KA1, KA2 paraiškas.

Seminaro dalyviams labai patiko tokio pobūdžio seminarai, kai turėjo galimybę iš pradžių stebėti atviras pamokas, po to ir praktiškai išbandyti veiklas. Svečiai dėkojo už pamatytas šiuolaikiškas pamokas, pasidžiaugė aktyviais mokiniais, džiaugėsi gavę daug naujų idėjų ir metodinės medžiagos, kurias galės panaudoti savo pamokose ir mokykloje.

Informaciją parengė Erasmus+ projekto darbo grupė


Keisti teksto dydį